Je leest het in de krant. Ziet het op tv. Praat erover met vrienden. Je stort geld op de rekening van hulporganisaties. Maar je wil meer. Je wil actie. Je wil er echt werk van maken.
In heel Vlaanderen komen mensen samen in de 11.11.11-comités. Elk jaar brengen we meer dan 20.000 mensen op de been voor de grote 11.11.11-campagne.
In Kalmthout organiseren we de ondertussen traditionele 11.11.11-brunch op 11 november en een verkoop van wenskaarten.
Ken je eigenlijk wel de acht milleniumdoelstellingen??
Voor ons hier in België lijken ze zo vanzelfsprekend…toch??
1. Het aantal mensen dat in extreme armoede leeft, moet in 2015 zijn gehalveerd ten opzichte van 1990. En dat geldt ook voor het aantal mensen dat honger heeft.
2. In 2015 moeten alle kinderen op de wereld basisonderwijs volgen.
3. Gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen.
Gelijke kansen in 2005 voor jongeren en meisjes in basis- en middelbaar onderwijs.
4. Het sterftecijfer van kinderen onder de vijf jaar moet in 2015 in ieder ontwikkelingsland met minimum tweederde zijn teruggebracht ten opzichte van 1990.
5. De moedersterfte moet in 2015 met driekwart zijn teruggebracht ten opzichte van 1990.
6. Voor 2015 wordt een halt toegeroepen aan de verspreiding van aids, malaria en andere ziektes.
7. Het waarborgen van de duurzaamheid van het leefmilieu tegen 2015.
Dat gaat onder meer over de toegang tot veilig drinkwater en de verbetering van de levensomstandigheden in sloppenwijken.
8. Het opzetten van een wereldwijde samenwerking voor ontwikkeling. Elementen daarvan zijn onder meer handel, het financieel systeem, het schuldenprobleem en de toegang tot nieuwe technologieën.