Toeristische routes
laatst gewijzigd op 26/10/2011
De Weg naar Compostela
Sinds de inrichting van de Kalmthoutse Sint-Jacobssite als aandenken aan de Sint-Jacobskapel uit vorige eeuwen, kunnen pelgrims de meest noordelijke Belgische halte op weg naar Santiago de Compostela gemakkelijk terugvinden. De torenklok wordt immers geflankeerd door de Compostelavlag en de informatieve altaarsteen bevat een pijl die de richting en exacte afstand van Kalmthout tot het Spaanse bedevaartsoord aangeeft: 2.150 km.
Pelgrims die te voet of per fiets over de Via Brabantica-route tussen Breda en Antwerpen onze gemeente aandoen, kunnen een Compostelastempel bekomen op de Dienst Cultuur, Dienst Toerisme en Arboretum Kalmthout en bij Dagbladhandel Vingerhoets (tegenover de Sint-Jacobssite). De Dienst Toerisme heeft ook een lijst met sympathieke overnachtingsplaatsen in de buurt, én een mooi boek over de Sint-Jacobskapel.
GR 5 'Noordzee - Rivièra'
De GR 5 is een lange-afstandswandelpad van de vzw Grote Routepaden en is bewegwijzerd met wit-rode bakens. Het volledige pad loopt van Bergen op Zoom in Nederland tot Nice in Zuid-Frankrijk. Het 'Traject der Lage Landen' is 296 km lang en passeert de volgende plaatsen: Bergen op Zoom, Essen, Kalmthout, Zoersel, Grobbendonk, Olen, Diest, Hasselt, Genk, Zutendaal, Lanaken, Kanne, Visé en Luik. De vernieuwde topogids is te koop bij de Dienst Toerisme voor 13 euro. Je kan ook bepaalde dag-etappes van de route bewandelen, bvb. van Essen naar Kalmthout of van Kalmthout naar Wuustwezel.
LF 50 'Jeugdherbergroute'
De LF 50 is een lange-afstandsfietsroute die loopt van Bergen op Zoom tot St.-Martens-Voeren. De route is 235 km lang en is bewegwijzerd met herkenbare wit-groene fietsbordjes. Je kan de route in twee richtingen fietsen. Onderweg is het gemakkelijk overnachten in de jeugdherbergen van Zoersel, Diest, Bokrijk of Voeren. De topogids is voor 10 euro te koop bij de Dienst Toerisme.
LF 2 'Stedenroute'
De LF 2 is een lange-afstandsfietsroute die loopt van Brussel tot Amsterdam. Onderweg volg je de herkenbare wit-groene fietsbordjes en passeer je de steden Leuven, Mechelen, Antwerpen, Roosendaal, Rotterdam en Gouda. De totale route is 340 km lang, maar je kan kiezen om een bepaald deeltraject te fietsen.
De topogids is niet meer beschikbaar.
Voor- en Noorderkempenroute
De Voor- en Noorderkempenroute is een lusvormige autoroute van 100 km doorheen Kalmthout en de buurgemeenten. De wit-blauwe zeshoekige bordjes brengen je via aangename wegen langs de belangrijkste bezienswaardigheden van de omgeving. Maak er gelijk een daguitstap van en bezoek alle attracties op de route! De routebrochure vind je voor 1,75 euro bij de Dienst Toerisme.